top of page

27. října 2021

VLČIE HRDLO BUSINES PARKV BRATISLAVĚ MĚNÍ MAJITELE, OD INVESTIČNÍ SKUPINY NATLAND JEJ KOUPIL DEVELOPER CONTERA

Vlčie hrdlo Business Park v Bratislavě mění majitele, od investiční skupiny Natland jej koupil developer CONTERA.

Areál Vlčie hrdlo Business Park v Bratislavě nabízející pronájem skladových prostor, kanceláří a hal má nového majitele. Od investiční skupiny Natland, která bývalý brownfield o rozloze 33 420 m2spravovala od roku 2020, jej zakoupila československá developerská společnost CONTERA. Ta chce pokračovat v modernizaci a revitalizaci areálu a vybudovat zde koncept tzv. small business units.

Vlc-ie-hrdlo-Business-Park-(3)_web.jpg

„Nově získaný areál v Bratislavě nabízí velký potenciál pro development. Máme v plánu starší budovy nahradit novými a ty stávající významně renovovat. Zároveň nechceme do důležité lokality v širším centru Bratislavy přivést větší dopravní zátěž, a tak se zaměříme na budování menších jednotek v duchu moderní městské logistiky,“ říká Svetozár Rohoň, Senior Asset Manager společnosti CONTERA.

 

Developer získal tento kancelářsko-skladový park v širším centru Bratislavy blízko rychlostní silnice R7 od investiční skupiny Natland. Do jejího portfolia přibyl v roce 2020 a skupina jej během 18 měsíců dokázala transformovat z neefektivně řízeného areálu do komplexu Vlčie hrdlo Business Park. Došlo zde k masivním investicím do technické infrastruktury, podařilo se o čtvrtinu zvýšit výnosy a úspěšnost výběru nájemného dosáhla 100 %.

 

„Ve společnosti CONTERA získává Vlčie hrdlo Business Park silného nového vlastníka s know-how a letitými zkušenostmi, který bude i nadále lokalitu a celý komplex rozvíjet a naváže na naši práci či strategické vize,“ uvedl Maroš Dragúň, Country Manager skupiny Natland pro Slovensko.

 

Vlčie hrdlo Business Park o celkové rozloze 33 420 m2 je bývalým brownfieldem, nejstarší objekty zde vznikly zhruba v polovině minulého století. „Revitalizaci brownfieldů považujeme za jednu z nejzákladnějších složek našeho firemního know-how. Jsme proto rádi, že i v Bratislavě můžeme pracovat s takovým územím, a těšíme se, jak Vlčie hrdlo postupně proměníme v moderní business park nejvyššího standardu,“ říká Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel CONTERY.    Společnost má v plánu tzv. small business units, kompaktní jednotky kombinující showroom, kancelář a sklad, které využijí hlavně malé a střední podniky, imple-mentovat do všech svých logistických parků. V areálu Vlčie hrdlo Business Park najde také své nové kanceláře bratislavská pobočka CONTERY, která má momentálně už šest zaměstnanců. Zároveň dojde ke kompletnímu rebrandingu.

 

„Transakce mezi skupinou Natland a společností CONTERA proběhla velmi profesionálně a hladce,“ dodal Maroš Dragúň z Natlandu. Spolupracovaly na ní a servis poskytovaly AK Glatzová & Co., ASB a 108 Agency. Segment výnosových nemovitostí zůstává pro Natland stále velmi důležitým a zajímavým, aktuálně se v této oblasti pro skupinu objevují nové investiční příležitosti.      

POSLEDNÍ PŘISPĚVKY

CONTERA POSTAVÍ ORGANICU
CONTERA POSTAVÍ ORGANICU
press to zoom
NEW WAREHOUSE FOR PLZEŇSKÝ PRAZDROJ
NEW WAREHOUSE FOR PLZEŇSKÝ PRAZDROJ
press to zoom
NEW HALL WITH ROBOTIC SYSTEMS
NEW HALL WITH ROBOTIC SYSTEMS
press to zoom
bottom of page