top of page

02. listopadu 2021

CONTER VE SVÉM PARKU V ŘÍČANECH REKONSTRUUJE BUDOVY, POVRHY I ZELEŇ

V Contera Parku Říčany pokračuje rozsáhlá rekonstrukce, která areál promění k nepoznání. Aktuálně dostává novou podobu přední část objektu Sanitas a v nejbliž-ších dnech se dočká nové skleněné fasády budova s novým názvem TERRA, kde donedávna působila drogerie Rossmann. V parku probíhá také zásadní revitalizace zpevněných ploch a zeleně.

200615_5---Foto_03_nebe.jpg

Contera sídlí v Říčanech již více než deset let a vloni se pustila do rekonstrukce objektů, které do svého vlastnictví získala v roce 2018. Největší skladový objekt v parku známý pod názvem Sanitas podstupuje nyní v první fázi modernizací. Část vícepodlažního skladu se mění na kanceláře a obchodní prostory. Jedná se o přední část budovy přilehlé k ulici U Sanitasu, která bude v budoucnu napojena na stávající obchodní zónu.

Prostory v prvním podlaží budovy Sanitas mají již své nájemce. Je to například společnost Intercars a Safibra. Kancelářské prostory, showroom a další zázemí ve dru-hém a třetím podlaží budovy o celkové výměře více než 6 000 m2 zde bude mít největší nájemce v říčanském parku, velkoobchod s elektronikou FAST ČR. Podstatná část rekonstrukce budovy bude hotová na jaře 2022. 

Maloobchod i nová zeleň

Velkou proměnou prochází také budova TERRA, kde ještě donedávna fungovala drogerie Rossmann. Z té nyní zbyl pouze skelet, na který v nadcházejících dnech Contera namontuje novou fasádu. Tato část rekonstrukce, jejíž součástí bude i rozšíření objektu, by měla být hotova do jara 2022. Po dokončení se v prvním podlaží budou nacházet maloobchodní jednotky pro drogerii Rossmann, společnost Spokojený pes a další nájemce. O podlaží výše vzniknou v rámci první fáze nové kance-láře k pronájmu a své ústředí sem také přesune samotná Contera. Ta aktuálně sídlí v budově Q, která projde renovací v příštím roce.

Pokud jste v nedávné době do Contera Parku zajeli, tak jste si všimli několika uzavírek. Ty jsou vynucené probíhající výměnou povrchů zdejších zpevněných ploch, tedy silnic, chodníků a parkovišť, které nebyly v odpovídajícím stavu.

 

„Nezanedbatelnou součástí rekonstrukce je i obnova a rozšíření zdejší zeleně. Ta byla zahájena v loňském roce a nyní pokračujeme v rámci obnovy povrchů zpevněných ploch. Naším cílem je v tomto ohledu dosáhnout vyššího standardu, aby se Contera Park Říčany stal ještě lepším místem, kam budou lidé rádi jezdit za prací, nákupy i kvalitními službami,“ říká Tomáš Kotlovský, Projekto- vý ředitel společnosti Contera.

POSLEDNÍ PŘISPĚVKY

CONTERA WILL BUILD ORGANICA
CONTERA WILL BUILD ORGANICA
press to zoom
NEW WAREHOUSE FOR PLZEŇSKÝ PRAZDROJ
NEW WAREHOUSE FOR PLZEŇSKÝ PRAZDROJ
press to zoom
NEW HALL WITH ROBOTIC SYSTEMS
NEW HALL WITH ROBOTIC SYSTEMS
press to zoom
bottom of page