22. června 2020

DALŠÍ HALU PRO ALUDYNE PŘEDALA CONTERA S PŘEDSTIHEM

Nadstandardně vyztužené podlahy, osvětlení, které odolá teplotě až 70 stupňů, v zemi zapuštěné prefabrikované nádrže. To jsou některá ze specifik, s nimiž se vypořádal stavitel průmyslových parků Contera při rozšiřování výrobní haly pro společnost Aludyne. Přední výrobce komponentů do aut má nyní k dispozici v Contera Par-ku Ostrava City plochu o rozměrech 20 000 m2 a nově přinese do regionu 350 pra-covních míst. Od léta začne v areálu navíc jezdit ostravská MHD.

Aludyne, který dodává díly pro automobilky, jako jsou třeba Audi, BMW, Porsche nebo Jaguar, je klientem v Contera Parku Ostrava City už od roku 2018. Nyní došlo k rozšíření užitné plochy o zhruba 5000 m2. Původně měla Contera firmě předat ex-pandované prostory 1. června, práce a veškeré úpravy ale stihla v předstihu, a tak klient dostal klíče již 12. května.  

 

„Jsme rádi, že jsme se mohli plně spolehnout na naše dodavatele, kteří dodrželi přesný timing, a i v době pandemie a všemožných omezení nám vše klapalo podle plánu. Takže jsme mohli halu předat klientovi ještě před termínem,“ říká Tomáš Kot-lovský, projektový manažer společnosti Contera. Nyní se čeká na finální razítko od stavebního úřadu. Potřebná povolení od hasičů i hygieny již Aludyne má.    

 

Od června tedy v nové hale mohl začít zkušební provoz, který zpravidla trvá 12 měsí-ců, lze jej ale prodloužit až na tři roky. „S největší pravděpodobností u Aludyne bude prodloužení potřeba. Vzhledem k tomu, že v hale bude probíhat technologicky nároč-ná výroba, hygiena změří hlavně hluk, přítomnost chemických látek a podobné věci, které lze sledovat jen za plného provozu,“ dodává Kotlovský.    Nejnáročnější fází při přípravě hal pro Aludyne bylo vypořádání se se základy starých budov, které na brownfieldu v Kunčičkách zůstaly. V první etapě Contera pracovala po téměř 8 měsíců hluboko v zemi, aby odstranila zbytky původní sanitárny, a problema-tika stávajících základových konstrukcí bylo nutno řešit v menší míře i při expanzi. O to větším úspěchem je, že Contera budovu klientovi předala s předstihem.     Developer se musel během stavby haly, která naplní kapacitu Contera Parku Ostrava City na 100 %, vypořádat i s technologickými výzvami.

 

“Jde o provoz zpracování hliní-ku, takže jsme museli pro Aludyne do země zapustit nádrže na chladicí vodu, připravit systémy pro instalaci jeřábů či nadstandardně zvýšit nosnou kapacitu podlah. Ty jsou mocnosti až 40 cm a obsahují tři vrstvy kari sítí. V hale je i vysokovýkonné LED světlo, které na trhu běžně nekoupíte. Vzhledem k výrobě v pecích musí vydržet teplotu až 70 stupňů,“ specifikuje Kotlovský.    

 

Kromě expandované výrobní haly dostavba obsahuje i nové energocentrum, kde je například čerpací stanice nebo kompresorovna. Contera dále rozšířila parkoviště ur-čené výhradně pro Aludyne, jehož kapacita je nyní navýšena o 60 nových stání.    

 

Provoz v Contera Parku Ostrava City, kde má sklad i největší světový výrobce nábytku Ikea nebo dopravce DB Schenker, od 1. července výrazně usnadní zavedení autobuso-vé linky číslo 61 městské hromadné dopravy. Zastávka bude umístěna hned naproti skladu Ikea a ponese jméno Kunčičky, Contera Park.    

 

„S magistrátem a Dopravním podnikem Ostrava máme vše vyřešeno a odsouhlaseno, jízdní řád na léto je již připraven. V orientaci zaměstnancům parku, mezi nimiž bude i 350 nových pracovníků v Aludyne, pomohou i rebrandované sloupy,“ uzavírá Tomáš Kotlovský ze společnosti Contera.    

POSLEDNÍ PŘISPĚVKY

CONTERA ZÍSKALA PROSTŘEDKY NA DALŠÍ ROZVOJ
100% OBSAZENOST V CNT PARK OSTRAVA
NOVÉ POZEMKY V HUSTOPEČÍCH
Show More

KONTAKT

  • LinkedIn Contera
  • Instagram Contera

2020 © CONTERA Management s.r.o.             Design by Vkontextu

CONTERA_bez claimu_RGB_pozitiv.png
CONTERA ZÍSKALA PROSTŘEDKY NA DALŠÍ ROZVOJ

Go to link